Top 5+1 seriály z HBO Go, už jste viděli všechny?

20.04.2020

V mém článku Dnes zdarma, zítra za peníze - nabídka, která se neodmítá, jsem zmiňoval, že zkouším členství u streamovací služby HBO Go. Díky tomu jsem objevil a zhlédl seriály, které jsem ještě neviděl. Zároveň jsem ale měl možnost připomenout si některé seriály, které jsem kdysi rozkoukal a už nedokoukal, např. proto, že další díly nebyly v tu dobu k sehnání. Některé z nově objevených, ale i některé "starší kusy" si nemůžu nechat pro sebe a věřím, že spoustě z vás přijde v těchto dnech tip na dobrý seriál vhod. Myslím, že v mém výběru určitě najdete alespoň jeden seriál, který jste ještě neviděli a který by vás mohl zaujmout. Proto hurá do čtení,mých nejoblíbenějších 5+1 seriálů z HBO Go je tady.


1) Co děláme v temnotách (2019)

Co děláme v temnotách je americký seriál z roku 2019. Inspiraci jednoznačně nachází ve stejnojmenném filmu z roku 2014. V průběhu první série je dokonce možné v menších rolích zahlédnout i herce z filmové předlohy.



Komediální seriál s prvky hororu je natočen formou dokumentárního filmu, který má za cíl umožnit divákovi poznat, jaký je život upíra v moderní době, a přiblížit každodenní radosti i strasti hlavních hrdinů. Těmi je trojice upírů žijících společně ve vile na Staten Islandu ve Spojených státech. Spolu s nimi tu žije i čtvrtý upír, který se však od těch klasických liší tím, že nemá problém vyjít na denní světlo ani se neživí krví, ale vysáváním energie. Jde totiž o tzv. energetického upíra. Poslední z hlavních postav je důvěrník samozvaného vůdce skupiny upírů Nandora - Guillermo, který se v naději, že ho jeho pán jednou promění v upíra, už 10 let trpělivě stará o upíří domácnost a snáší rozmary nejen svého pána, ale i ostatních upírů v domě.



2) Nebe s.r.o. - 2. série: Doba temna (2020)

Komediální seriál Nebe s.r.o. má aktuálně dvě série, které však nemají příběhově nic společného. Jediným pojítkem mezi sériemi jsou herci v hlavních rolích. V těch vévodí například Daniel Radcliffe, známý hlavně z filmové série Harry Potter, nebo Steve Buscemi, kterého většina z nás zná hlavně z filmů Adama Sandlera. Při pohledu na tento minimální vztah mezi první a druhou sérií se tak nabízí otázka, jestli jako základní inspirační zdroj seriálu neposloužil seriál Černá zmije s Rowanem Atkinsonem (Mr. Bean) v hlavní roli. I v něm totiž jednotlivé série spojovali pouze stejní hercí v hlavních rolích.

S ohledem na rozdílnost první a druhé série jsem se vám rozhodl doporučit jen jednu z nich, a to tu novější - Doba temna. To ale v žádném případě neznamená, že byste měli první sérii přeskočit.



Ve druhé sérii se dostáváme do středověkého města Dolní Murkford, v němž žijí všichni hlavní hrdinové seriálu. Hlavní postavy se nacházejí v různých vrstvách společnosti. Každá z nich se proto potýká s jinými problémy, které jim život ve středověku přichystal. Na jedné straně tak vidíme každodenní strasti i radosti poddaných, kteří dělají co mohou a co jim jejich postavení ve středověké společnosti umožňuje. Na straně druhé zas vidíme dědice trůnu, který se potýká s nepřízní svého otce nevěřícího v princovi schopnosti vládnout a reprezentovat královský dvůr. To v princi vyvolává pochybnosti, zda byl zrozen pro vládu nad královstvím nebo je mu určen jiný osud. Všechny postavy však spojuje touha po změně rutiny, v jaké se jejich život nachází, a naděje, že se jim povede změnit jejich předem daný osud.



3) Zpřítomnělí (2019)

Dalším seriálem odbočuji jak od amerických seriálů, tak od komediálních seriálů. Mým třetím tipem je norský kriminální a sci-fi seriál s krkolomným názvem Zpřítomnělí. Seriál se věnuje problematice cestování časem a rozebírá zajímavou myšlenku - jaké by to bylo, kdyby se v naší době začali objevovat lidé z minulosti. Dokázali by se například lidé ze středověku nebo dokonce z pravěku začlenit do naší rychlé moderní společnosti? Dokázali by si osvojit technologie, které používáme a přizpůsobit se našemu stylu života? 



Názor tvůrců tohoto seriálu můžeme zatím zhlédnout v první sérii, která vyšla v roce 2019. V té se snaží hlavní hrdinové - detektiv Lars Haaland a zpřítomnělá Alfhildr Enginnsdottir, první policistka s vikingským původem, rozluštit případ vraždy v hlavním městě Norska - Oslu.


4) Malý Sheldon (2017)

A zpátky ke komediálním seriálům. Asi všichni známe seriál Teorie velkého třesku, který už skončil. Všiml jsem si, že související seriál Malý Sheldon, který začal běžet současně s předposlední sérií Teorie velkého třesku, zná o poznání méně lidí. V té době, alespoň dle mého názoru, přitom dokázal nabídnout více zábavných a vtipných momentů, než již trošku upadající Teorie velkého třesku.



Seriál, jak napovídá i jeho název, se věnuje se dětství Sheldona Coopera. To trávil Sheldon se svou rodinou v americkém státě Texas. Pamatujete si na chování dospělého Sheldona v seriálu Teorie velkého třesku? Tak věřte, že v dětství nebyl o nic míň "svůj", než jak ho známe z Teorie velkého třesku. Seriál nám ukazuje, že už v dětství se Sheldon značně odlišoval od svých vrstevníků, čímž často uváděl do rozpaků nejen svoji rodinu, ale všeobecně skoro každého, s kým prohodil víc než jednu větu. Svým svéhlavým přístupem a bohatými znalostmi, kterými převýšil i některé své učitele, zkrátka vyčníval všude, kam dorazil. I to je jeden z důvodů, díky kterým seriál Malý Sheldon působí energičtěji než pozdější série Teorie velkého třesku a díky kterým rozhodně stojí za zhlédnutí.



5) Malá Velká Británie (2003)

Pátým tipem na seriál je opět komedie, a to anglická Malá Velká Británie. Ve 4 sériích tohoto seriálu nám jeho autoři Matt Lucas a David Walliams dávají jedinečnou možnost nahlédnout do každodenního života ve Velké Británii. Můžeme tak poznávat, jací jsou obyvatelé ostrovního království. Srovnávat se s nimi, vcítit se do nich, oblíbit si je nebo je naopak nesnášet. To už je čistě na vás. Dejte se proto do sledování a uvidíte, jak se daří Carol Piffkové, nejmíň ochotné úřednici v Británii, či Daffydovi, jedinému gayovi v malebné velšské vesničce Llanddewi Brefi. Stejně tak můžete s Vicky Pollardovou zjistit, jaké to je vyrůstat na ulici, nebo objevit, jaké pohostinnosti se vám dostane, pokud se rozhodnete ubytovat v některém z hotelů na území Skotska.



Pokud jste Malou Velkou Británii už viděli, určitě koukněte i na její volné pokračování Malá Velká Británie v USA. Znovu tu uvidíte nejoblíbenější postavy z předchozích sérií. K tomu však přibudou i další, americké postavy, které vás nechají nahlédnout do jejich životů ve Spojených státech amerických.



Jak nadpis článku slibuje, teď je čas na bonusový tip. Všechny, zatím uvedené, seriály pochází ze zahraniční tvorby. Na HBO Go ale najdeme i spoustu české produkce, a to jak seriálů, tak filmů. Určitě by byla škoda naši tvorbu přehlížet, a proto je bonusovým tipem český seriál Pustina.


Pustina (2016)

Pustina je český 8dílný seriál z produkce HBO Europe. V hlavní roli tu uvidíte např. Jaroslava Duška, Elišku Křenkovou, Zuzanu Stivínovou nebo Leoše Nohu v roli policejního vyšetřovatele. 



Příběh je zasazen do severních Čech, kde jsem se narodil, takže i za to má u mě tento seriál plusový bod. Jeho ústřední postavou je starostka severočeské vesnice Hana Sikorová, která bojuje proti těžební společnosti snažící se od obyvatel vykoupit pozemky pod celou vesnicí, aby ji mohla zbourat a rozšířit svou těžbu hnědého uhlí. Uprostřed tohoto boje však dojde ke zmizení její 14leté dcery. Spolu s tím, jak se Sikorová poté snaží na vlastní pěst podnikat kroky k nalezení své dcery, se dostává do konfliktu nejen s obyvateli vesnice, ale i s tápající policií.



V této minisérii můžeme vidět více dějových linek, které se vzájemně prolínají a dovádí příběh do strhujícího konce.


© 2020 Osobní blog BlogMattindex / Martin Hrubeš. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky